Kŕčové žily. Môžu nás postihnúť takmer v každom veku. Je to ochorenie spôsobené poškodením chlopní vplyvom gravitácie a ďalších faktorov, ako je napríklad práca po stojačky, nadváha, tehotenstvo či genetická predispozícia. Skutočná príčina vzniku tohto problému však nie je známa. Kŕčové žily sú vnímané najčastejšie ako estetický problém, avšak môžu so sebou priniesť aj závažnejšie ochorenia. Poškodené chlopne v žilách nedokážu zadržať spätný tok krvi, a tak krv začína tiecť opačným smerom. A aké môžu byť príznaky kŕčových žíl? Okrem fyzickej zmeny, ktorú môžeme badať na pokožke voľným okom, môže medzi príznaky patriť taktiež aj bolesť, opuchy, únava spodných končatín, pocit ťažkých nôh či pulzovanie.

krv v žilách

Nemusíte sa však obávať. Kŕčové žily sa už v dnešnej dobe dajú liečiť. Liečba krčových žíl je vykonávaná neinvazívne a vyšetrenia sú bezbolestné, realizované ultrazvukom. Váš liečebný plán vypracujeme presne podľa vašich potrieb. Po liečbe kŕčových žíl vám neostanú neestetické jazvy a vyhnete sa taktiež aj hospitalizácii. Nepodceňujte včasnú liečbu, ktorá vás môže ušetriť mnohých problémov a bolestí. Už pri pocítení prvých príznakov vyhľadajte tú správnu liečbu, ktorá vám umožní čím skôr sa vrátiť do každodenného života. Z estetického problému sa ľahko stane problém zdravotný.

nohy bez kŕčových žíl

Liečba kŕčových žíl sa môže vykonávať aj ambulantne. V našich ambulanciách vám pomôžeme nielen s bolesťou kŕčových žíl, ale taktiež vieme vykonať aj bezbolestné ošetrenie. Používame najnovšie metódy ako sú laser, skleroterapia či inak zvaná ligácia varixov, ClariVein, biologické lepidlo alebo perkutánna termokoagulácia. Po zákroku vám neostanú žiadne modriny, jazvy či iné viditeľné poškodenia. Navyše, pri vykonávaní zákroku nebudete cítiť žiadnu bolesť. Nepodceňte teda včasnú liečbu kŕčových žíl, ktorá môže zabrániť vzniku vážnejších zdravotných problémov.