Internet je plný neočakávaných nástrah. Počuli ste už, že sa vám niekto len tak nabúral do vášho bankového účtu a stiahol vám odtiaľ vaše peniaze? Alebo že vám niekto prebral identitu pomocou sociálnych sietí? Od akého veku je vhodná návšteva internetu? Je internet vhodný pre deti? Aké nástrahy na ne číhajú a na čo si rodičia musia dať pozor? Máme tu spomínané sociálne siete. Vytvoríme si tam svoj osobný profil, nájdeme svojich kamarátov, zadáme si tam svoje osobné údaje, informácie o bydlisku, pridáme fotky a následne zistíme, že naše meno a fotky používa niekto úplne cudzí, niekedy aj v inom štáte.

internet

Je to naozaj bezpečné? No povedzme si otvorene, že asi nie, aj keď všade je ochrana osobných údajov, pri sociálnych sieťach to zrejme neplatí a páchatelia sa vedia dostať všade. Ako tomu predísť? No jednoducho nepridávať si veľa svojich osobných fotografií na svoj profil na sociálnych sieťach. Ak idete na dovolenku, nezadávať to na sociálnych sieťach. Radšej tam mať o sebe čo najmenej informácií. Len tak predídete, aby niekto sfalšoval váš osobný profil a fotografie. Internet je naozaj plný nástrah. Aj ten najprefíkanejší človek môže byť veľmi jednoducho oklamaný. Ani si neuvedomíte, ako rýchlo sa vám niekto nabúra do vášho osobného života pomocou internetu.

web

Myslíte si, že internet je veľmi bezpečný a nikto vám vaše osobné údaje ani fotografie nemôže ukradnúť? Zlodeji majú na to iný názor. Ak pridáte komentár alebo status, že odchádzate na dovolenku, veľmi rýchlo zlodej zistí, že váš byt alebo rodinný dom zostáva prázdny a veľmi jednoducho sa vám doňho môže vkradnúť a zobrať si z neho napríklad šperky, televízor, luxusné kabelky, stolný počítač, laptop, či iné spotrebiče a hodnotné veci, ktoré môže následnej veľmi rýchlo speňažiť. Ani si neviete predstaviť, ako rýchlo sa tá informácia, že nebudete napríklad týždeň doma dostane práve k nemu. A on nečaká, on koná. Ako rodič, určite by som si dávala a kontrolovala svoje dieťa, na akých webových stránkach sa pohybuje, čo všetko má uvedené na svojom profile na sociálnych sieťach. Nie je to nabúravanie jeho súkromia a osobného života, je to len kvôli bezpečnosti.