Čo je hlavným zdrojom tohto zmätku? Čína. Táto krajina má zákon, ktorý udáva to, že všetky kozmetické výrobky, ktoré sa fyzicky predávajú v krajine (s výnimkou výrobkov predávaných online a na letiskách), musia byť testované na zvieratách. Znamená to, že dokonca aj značky, ktoré sa domnievate, že sú „cruelty-free“, musia podrobiť svoje výrobky skúškam na zvieratách. A to všetko len preto, aby mohli svoje produkty predávať v Číne. A keďže táto krajina má obrovský trh a záujem o krásu neustále rastie, tak isto aj konzumný spôsob života. ​Mnohé značky sú ochotné obetovať svoj status „cruelty-free“, aby mohli ďalej profitovať v Číne.

kosmetika

Našťastie veci sa menia – vyzerá to čoraz viac a viac priaznivo. Čína rozmýšľa nad zrušením povinného testovania na zvieratách a dokonca už aj zmiernil svoje zákony, čiastočne vďaka iniciatívam proti testovaniu na zvieratách z EÚ a zákonom ako bol zákaz kalifornských testov na zvieratách. Tiež však k tomu prispela chuť čínskych spotrebiteľov nakupovať kozmetické výrobky bez krutosti.
Medzitým, ak nechcete podporovať testovanie na zvieratách, nezabudnite skontrolovať aj malé písmená. A ak chcete nejakú inšpiráciu, pozrite sa tieto značky, všetky 100 percentne bez krutosti.

CATRICE
Lacná a dostupná. Čo viac treba? Mnoho ľudí je už dlho fanúšikmi nemeckej drogérie značky Catrice – je veľmi ťažké poraziť jej ultra-výživné balzamy na pery a napríklad make-up je niečo ako kópia populárnej Fenty Beauty. A teraz máte ďalší dôvod nakupovať produkty tejto značky: je úplne bez krutosti.

MILK
S inováciami, ako napríklad vysoko výkonná maskara, ktorá nahradila tradičný včelí vosk olejom CBD a tak vytvorila vegánske zloženie. Sa Milk Makeup stáva značkou bez krutosti, vhodnou pre vegánov a rozhodne táto značka stojí za pozornosť.

rty

BEAUTYCOUNTER
Beautycounter rozmútil vody kozmetického priemyslu svojim „Never List“. Čo je vlastne zoznam potenciálne škodlivých chemikálií, ktoré sa často nachádzajú v kozmetických výrobkoch, od konzervačných látok, ako je formaldehyd (tzn. tá vec, v ktorej sa uchovávajú zvieratá, aby sa nerozložili) až po parabény, ktoré narúšajúce endokrinný systém. A čo je jedným z najdôležitejších bodov na tomto zozname? Uhádli ste : Testovanie na zvieratách.