Aj keď mnohé ženy prichádzajú práve po štyridsiatke do stavu depresie z toho, že život ide akosi príliš rýchlo, mnohé naopak tvrdia, že vtedy sa život iba začína. A my sa radšej budeme stotožňovať s radosťou z takého veku ako s negativitou a depresiami. No je jasné, že o svoje telo, pleť a vlasy je potrebné starať sa oveľa viac, ako keď ste mali dvadsať. Tak s tým začnite a budete sa cítiť stále mlado a krásne!
 modelka brunetka
Ako sa starať o vlasy?
 
Niektorým ženám začnú po štyridsiatke masívne vypadávať a šedivieť vlasy. Proti šediveniu, bohužiaľ, žiadny zázračný recept okrem farbenia neexistuje, môžeme len poradiť, aby ste sa čo najmenej stresovali, aby sa šediny nerozširovali. Na vypadávanie existuje množstvo výživových doplnkov, ktoré sú účinné a veľmi efektívne. Určite zvoľte aj kvalitný šampón a kondicionér, ktorý vašim vlasom vyhovuje, no veľmi dobré je striedať viac značiek. Keď si vlasy zvyknú na určitý typ šampónu, často začnú mastnieť a vtedy je najlepšia výmena. Okrem toho je perfektné, keď si necháte poradiť od kaderníčky a zvolíte mladistvý strih, možno aj farbu. Budete sa cítiť krajšie a mladšie.
 šperk na krku
Ako sa starať o pleť
 
Pleť je niečo, čo ženy začína po štyridsiatke trápiť asi najviac. Hoci niektoré majú to šťastie, že ju majú stále krásne napnutú a vrásky len minimálne. Takým tuho závidíme. Vaša pleť si zaslúži zvýšenú starostlivosť. Určite pite veľa vody, aby bola neustále hydratovaná a v žiadnom prípade nie suchá. Taktiež venujte zvýšenú pozornosť odličovaniu a používajte kvalitné krémy, ktoré majú väčšinou aj podtitul, vhodné pre pleť po štyridsiatke. Nebojte sa s nimi zaexperimentovať a určite si zaobstarajte aj krém proti vráskam, keď nie pre nič iné, tak len tak. Preventívne. Mnohé ženy využívajú aj iné možnosti úpravy pokožky. Vyhladenie tváre alebo chemická regeneračná maska na oživenie a omladenie pleti už nie je v dnešnej dobe ničím výnimočným.