Ostrov Nusa Penida sa nachádza juhovýchodne od Bali. Je to menej turistická oblasť ako samotné Bali. Ak obľubujete nádherné výhľady a preferujete menej preľudnené pláže, Nusa Penida Vás v tomto smere určite nesklame. Infraštruktúra je tu menej rozvinutá ako na Bali. Cestovanie je najideálnejšie na skútri, ktorý je možné požičať takmer na každom rohu. A ktoré pláže nesmú chýbať na Vašom cestovateľskom zozname?

kokos
 
Atuh beach
Táto pláž sa nachádza na východnej strane ostrova. Je naozaj nádherná no vzhľadom na to, že na skútri sa dostanete iba na vrchnú časť kopca z ktorého ju v diaľke môžete zahliadnuť, nečakajte ľahko prístupnú pláž. Dole sa môžete dostať dvomi spôsobmi. Buď po aspoň čiastočne upravených schodoch, ktoré sa Vám však budú zdať nekončené alebo po neoznačenej ceste pomedzi stromami a rastlinami po skalách a kameňoch pripomínajúcich schody. Keď sa Vám tento zostup úspešne podarí, dole Vás čaká zaslúžená odmena. Zvyčajne je tu menej ľudí ako môžete stretnúť na ľahko dostupných plážach. Jemný piesok na pláži obklopenej skalami a kopcami robí túto pláž jedinečnou. Nájdete na nej aj stánky s občerstvením, v ktorých si môžete dopriať obed za neuveriteľne nízku cenu. Skvelou voľbou je grilovaná ryba, ktorú dostanete s ryžou a oblohou a chutí naozaj fantasticky. Ak Vás bude trápiť smäd po dlhom pobyte na slniečku, dopriať si môžete aj pivo alebo osviežujúci nápoj v kokosovom orechu s názvom young coconut, ktorý nesmie chýbať ani na tejto pláži.

ryba
 
Kelingking beach
Ak patríte k odvážlivcom a zbožňujete dobrodružstvo, určite navštívte pláž, ktorá sa nachádza na juhozápadnom pobreží ostrova Nusa Penida. Táto pláž je situovaná dole pod obrovským skalnatým útesom, ktorý musíte ,,zliezť“, aby ste sa mohli pokochať jej krásou. Ak ste mali pocit, že cesta na Atuh beach bola náročná a dlhá, pripravte sa na to, že cesta na túto pláž je niekoľkonásobne taká dlhá a náročná. Prvá časť vedie po schodoch alebo útvaroch, ktoré pripomínajú schody. Keď sa však dostanete približne do 1/3 útesu, nasleduje tá náročnejšia časť, počas ktorej sa na niektorých miestach poriadne zapotíte. Určite odporúčam vziať si so sebou pevnú obuv. Tento zostup môže trvať aj niekoľko desiatok minút a ak sa tešíte, že po tomto výkone si doprajete studený nápoj v bufete tak sa príliš netešte, pretože tu žiadne bufety nenájdete. Nepoznám odvážlivca, ktorý by túto cestu chcel absolvovať každý deň a ešte aj so zásobami jedla a pitia. Kúpanie sa na tejto pláži odporúča len naozaj veľmi blízko pri brehu kvôli veľkým a silným vlnám. Ak si výlet na Kelingking Beach dobre načasujete tak máte príležitosť vidieť nezabudnuteľný západ slnka, ktorý za túto cestu bez pochyby stojí.