Počiatky tantry siahajú až do piateho storočia nášho letopočtu. Priekopníkmi tejto tradície sú obyvatelia ďalekého východu, krajín ako je Tibet či India a populárna bola tak medzi elitou spoločnosti, ako aj medzi obyčajnými ľuďmi. Jej základy stoja na hinduistických a budhistických tradíciách. Ide o prepojenie mužského a ženského princípu, boha Šivu a bohyne Šakti, ktorých sexuálne spojenie sa vnímalo ako posvätný akt, vzájomné splynutie, prepojenie, kedy sa z dvoch tiel stalo jedno. Rovnako sa vníma aj v súčasnosti, keď sa milovanie tiel spojí s milovaním duší.

Tantric Hindu God

Tantra nás učí vážiť si vlastné telo, prejavovať mu úctu a dopriať mu všetko, po čom túži. Je to umenie, ktorému https://www1.pluska.sk/Krimi/Krvavy-utok-v-Hurbanove-Sokujuca-spoved-Nikolinho-otca-ktoremu-zomrel-buduci-zat-David-29-v-naruci profesionálni tantrici venujú roky učenia. Tantra nič nezakazuje. Nechce, aby sa človek postil a trápil svoje telo. Kedysi sa však o tantre nemohlo hovoriť na verejnosti, držala sa viac či menej v tajnosti, kvôli obávanej sexualite a prílišnej otvorenosti. V pravej tantre však nie je vnímaná perverzne a nejde v nej prioritne o fyzické vyvrcholenie. Naši predkovia ju pre nedostatok vedomostí a viere v tradičné náboženstvá, považovali za niečo zvrátené a hriešne.

State of mind

Dnes, keď je svet o čosi viac otvorený novým veciam, myšlienkovým prúdom alebo náboženstvám, už existuje mnoho škôl vyučujúcich toto starodávne posolstvo. V našich končinách sa o tantre a jej učení začalo hovoriť koncom deväťdesiatych rokov 20. storočia. Ľudia začínajú chápať, o čom tantra v skutočnosti je. Pre mnohých sa stala životným štýlom a dokážu ňou dosiahnuť psychickú i duševnú rovnováhu spojenú s telesným pôžitkom. V Tantra Diamond Bratislava spoznáte niekoľko profesionálnych a skúsených masérok, ktoré poznajú učenie a histórii tantra masáží a ich precízne, a zároveň nežné dotyky rúk vám zaručia nezabudnuteľný pôžitok. Získajte konečne pocit, po ktorom tak túžite – jedinečnosť, úctu, nežnosť.