Zariaďovanie novej spálne sa nezaobíde bez poriadnej postele. Okrem naozaj dobrej postele z kvalitných materiálov, ktoré zabezpečia niekoľkoročnú životnosť, je však nevyhnutné k dosiahnutiu dokonalého spánku zakúpiť rovnako kvalitné aj ostatné posteľné príslušenstvo. Svoju pozornosť by ste tým pádom pri výbere nábytku do vaše spálne mali zameriavať aj na solídne posteľné matrace a rošty, ktoré sú rovnako mimoriadne dôležitou súčasťou posteľného vybavenia.

posteľný rošt

Ľudia si totiž to častokrát ani neuvedomujú to, že príčinou bezsenných nocí a rán plných ťažkého stávania s bolesťami môže byť práve neadekvátna kvalita lacnej postele či iného jej príslušenstva. Vrátane toho môžu spôsobovať problémy so spánkom a následným vstávaním taktiež aj zdravotné nepríjemnosti, avšak o to viac by vám na zakúpení kvalitnej postele, ktorá nebude nepríjemnosti okolo zdravia zhoršovať, malo záležať. Niekedy sa do kvality jednoducho investovať oplatí, obzvlášť ak ide o niečo tak vážne a potrebné k získaniu každodennej energie, ako je dobrý spánok.

zariadená spáľňa

Pokiaľ však už dobrú posteľ a matrac z prvotriednych materiálov máte a k perfektnému nočnému odpočinku vám chýba už iba dobrý rošt, máme pre vás tip, ktorým je model posteľného roštu Expertflex 5V segum.sk. Označenie tohto modelu spočíva z toho, že ho tvorí 28 lamiel, z ktorých je 5 dokonca v strednej časti roštu zdvojených, čo umožňuje prispôsobiť jeho tvrdosť presne podľa potreby každého jednotlivca. Flexibilné lamely sú pripevnené ku konštrukcií vo voľných ohýbateľných puzdrách, vďaka čomu sa dokážu točiť takým smerom, ktorý sa najlepšie prispôsobí polohe tela. V centre roštu nájdeme taktiež aj stabilizačný popruh, ktorého úlohou je zabraňovať prelomeniu a podporovať stabilnosť. Zakúpiť ho môžete v rozmeroch 200×90 cm alebo 200×80 cm, pričom výška rámu jeho konštrukcie je 5 cm. Čo sa týka nosnosti roštu, odporúčaná maximálna záťaž hmotnosti je najviac do 120 kilogramov.