Niekto ma šťastie a nájde svojho životného partnera už v mladosti počas štúdia alebo v okruhu priateľov. Iný musí hľadať dlhšie, aby našiel svoju vysnívanú polovičku. Niekedy sa stane, že nie úplne spĺňa predstavy spoločnosti. Často sa to udeje v situácii kedy sa zamilujete do výrazne staršieho človeka. Okolie a niekedy aj rodina vás začnú odsudzovať a vás prepadnú pochybnosti. Nemali by ste im však podľahnúť. Vzťah so starším partnerom má veľa výhod a ak sa naozaj milujete, na ničom inom nezáleží. Navyše starší partner vo vás vzbudí sebavedomie a je vám oporou vo všetkých ťažkých situáciách.

čtení

Keď hovoríme o staršom partnerovi, ide vo väčšine prípadom o mladšiu ženu a staršieho muža. Opačne sa táto situácia stáva zriedkavo. V dnešnej dobe vyzerajú aj muži po 50 – tke veľmi mlado a vitálne. Starajú sa o seba a vek sa im dá určiť veľmi ťažko. Navyše disponujú zrelým pohľadom na svet, sú vyzretí a vedia čo žena potrebuje. Veľa mužov totiž naozaj dozrieva až po štyridsiatke.
Starší muži už vedia čo chcú, sú nežní, citliví a k žene pozorní. Nepotrebujú skúšať stále nové veci a nepozerajú po každej sukni. Je to práve ich vyspelosť a stabilita, ktoré k nim priťahujú mladšie ženy. Hlavne také, ktoré sa sklamali vo vzťahu s rovnako starým mužom. Okolie vie byť niekedy poriadne kruté, ale vzťah netvoria cudzí ľudia. Preto ak si navzájom vyhovujú aj vekovo rozdielni partneri, mali by o svoj vzťah bojovať a nevšímať si uštipačné poznámky.

V istom veku majú muži už toľko životných skúseností, že nehrozia neustále hádky a prieky o maličkosti. Majú za sebou niekoľko vzťahov a preto vedia kedy je dobré mlčať a kedy hovoriť. Poučili sa z predchádzajúcich chýb. Vedia aj reagovať na vrtochy a náladovosť žien s gráciou. Hádky nevyvolávajú, ale im predchádzajú. Túžia hlavne po pokojnom vzťahu plnom porozumenia.

kravata

Je vedecky dokázané, že muži dosahujú svoju intelektuálnu a osobnostnú zrelosť až od 43 rokov. Preto nie je vekový rozdiel naozaj negatívom. Ak chceme byť praktickí, musíme uznať, že títo muži sú aj finančne zabezpečení. Vo vzťahu nejde len o peniaze, ale finančná stabilita vedie k spokojnému partnerskému životu. Takíto muži majú vybudovanú kariéru, vedia narábať s peniazmi a majú vybudované zázemie. Tým pádom môžu žene ponúknuť bezstarostný život.