Oznámenie o tom, že chcete spojiť svoj život s človekom, ktorého milujete, a tak si chcete povedať áno, môžete svojim priateľom poslať formou tlačeného svadobného oznámenia. Je to najbežnejší spôsob ako túto správu oznámiť všetkým, ktorých máte radi, a využíva sa aj v dnešnej digitálnej ére. Svadba a prípravy na ňu si vyžadujú veľa času, treba zabezpečiť mnoho potrebných vecí, medzi inými ako prvé riešime svadobné oznámenia, aby boli odoslané včas. Blízkym a priateľom dávame informácie o konaní svadby, termíne, čase a mieste svadobnej obradu a hostiny a k oznámeniu podľa potreby prikladáme aj pozvánky k svadobnému stolu. Všetky svadobne oznamenia vintage tieto tlačoviny by mali byť v súlade s vašou osobnosťou, ale o kvalitu a profesionálny výsledok by sa mal postarať odborník – grafik. Na Slovensku nájdete veľa dobrých grafických štúdií so šikovnými ľuďmi, ktorí vám vypracujú svoj návrh alebo upravia ten váš do požadovanej podoby.

svadba

Graphicsoul je agentúra, ktorá pôsobí na trhu od roku 2008 a orientuje sa na výrobu a grafické spracovanie reklám, letákov, plagátov, oznámení, vizitiek či nálepiek až po rozmerné billboardy. Túto činnosť však nedávno rozšírila o sadzbu, tlač a grafické spracovanie časopisov, novín a kníh. K jej hlavným činnostiam však patria grafické návrhy svadobných oznámení, menoviek, etikiet na fľaše, rozličné fotodarčeky pre svadobných hostí a doplnky pre novomanželov a podobne.

flat-lay-composition-wedding-elements-with-card-mock-up_23-2148502021

Svadobné oznámenia existujú v nekonečnom množstve štýlov, moderné, luxusné, vtipné, retro, folklórne či klasické alebo s vintage prvkami, výber závisí len na objednávateľoch, ktoré im najviac vyhovujú. Vlastná kreativita je vítaná, návrhy by však mal učesať grafik. Vintage štýl je akýmsi návratom do minulosti, ide o starobylý štýl, teda na oznámení by sa mali objaviť prvky, ktoré ho charakterizujú, kvetinové vzory, prvky opotrebovanosti, biela a pastelové farby či bohaté zdobenie. Na oznámení tohto štýlu sa zvyknú objavovať čipky či mašličky a podobne.