Tantra je chápaná ako určitý spôsob duchovného cvičenia a oslobodenia sa od svojho fyzického tela. Sú určené pre mužov, ženy, páry, jednotlivcov. Nájsť ich môžete aj u nás na Slovensku, a to vo vychýrených tantrických masážnych salónoch, ktoré nájdete po celom svete. Toto starobylé učenie a umenie s prvkami filozofie a meditácii vzniklo v starovekej Indii pred niekoľkými tisíckami rokov, dávno pred našim letopočtom. O konkrétnom časovom období sa viaceré zdroje dohadujú. Jedna zaujímavá teória prichádza s tým, že tantrické masáže a samotné tantrické učenie tu bolo oveľa dlhšie, len bolo držané v tajnosti a jeho tajomstvá mohli spoznávať a skúšať len určití,,,bohom vyvolení´´ ľudia, v tej dobe pravdepodobne mnísi.

tantra

Prostredníctvom týchto tantrických masáží, ktoré pramenia zo samotnej tantry, môžu ľudia spoznávať seba samých do tých najintímnejších hĺbok a nahliadnúť tak do skrytých zákutí svojej mysle. Tantra ponúka množstvo originálnych myšlienok a životných právd aj napriek tomu, že množstvo základných stavebných kameňov prebrala od celosvetovo daleko väčších a počtom prívržencov a oddaných nasledovníkov oveľa populárnejších náboženstiev, ako je budhizmus a hinduizmus. Každým dňom si tantra získava nových nasledovníkov vdaka svojmu unikátnemu učeniu.

žena

Samotnú tantru preslávili predovšetkým už spomínané tantrické masáže, ktoré majú však od klasických masáží poriadne daleko. Tieto tantrické masáže v sebe spájajú erotiku a zmyselnosť, sú hrami so sexuálnymi energiami a energetickými centrami a zákazníkovi prinášajú nevídané uvoľnenie a oslobodenie. Takéto masáže sú vyhľadávané po celom svete. V našich končinách nie sú natoľko populárne, lebo sú skôr kontroverznou témou, na ktorú má každý iný názor. Všeobecne v týchto masážach platí niekoľko zásadných pravidiel, ktoré sú dodržiavané viac-menej v každej krajine.