Osvetlenie patrí k segmentu, ktorý sa takisto začal orientovať na úsporné a moderné technológie, ktoré šetria elektrickú energiu a zároveň aj životné prostredie. Sú veľmi výkonné a majú dlhú životnosť, ale patria aj k veľmi variabilným, čo ich predurčuje na umiestnenie aj do doposiaľ nedostupných miest. Vyrábajú sa v mnohých prevedeniach a typoch.

LED pásiky

Pre osvetľovanie interiérov a exteriéru sú veľmi vhodné svietidlá vyrobené LED technológiou, ktoré postupne už niekoľko rokov pribúdajú v našich domácnostiach, na pracoviskách, v obchodoch, v administratívnych priestoroch, ale aj na parkoviskách, v záhradách, na billboaroch či športoviskách a podobne. Dokážu byť plnohodnotnou náhradou za hlavné osvetlenie, no výborne zvládnu aj funkciu náladového či doplnkového osvetlenia.

Na trhu je dnes známa spoločnosť LEDprodukt, ktorá všetky tieto LED produkty ponúka u nás, ale aj v susedných Čechách. Predávajú široké spektrum týchto produktov a príslušenstva k nim, poradia s výberom správneho osvetlenia a dávajú zákazníkom záruku kvalitných a originálnych výrobkov. LED panely, žiarovky, trubice, reflektory či pásiky, všetky si u nich môžete zakúpiť so zárukou kvality.

LED

LED produkty majú oproti svojim predchodcom niektoré výhody, napríklad možnosť nastaviť si intenzitu svetla, zvoliť si jeho farbu a tiež je tu možnosť voľby prechodu medzi jednotlivými farbami svetla podľa momentálnej potreby. Svietidlá sa osvedčili pri osvetľovaní rozličných priestorov, kam potrebujeme priniesť svetlo, inštalujú sa veľmi rýchlo a jednoduchým spôsobom, takže to zvládne každý zákazník aj sám. Navyše, niektoré druhy sa môžu nainštalovať nenápadne do sadrokartónu v podhľade alebo do steny, kde nebudú narúšať dizajn interiéru, ale funkciu splnia. Svietidlá však potrebujú aj niektoré nevyhnutné súčasti, ktoré umožňujú ich správnu inštaláciu, napríklad koncovky pre LED lišty klasik, úzke, smart, rohové, XXXL, zapustené, zadné, mikro alebo podhľadové v čiernej, striebornej a bielej farbe, a tiež najrozličnejšie úchytky a koncovky pre LED profily https://www.ledprodukt.sk/100-prislusenstvo-pre-led-listy takisto v čiernej, bielej a striebornej farbe, ktoré pomáhajú pri správnej inštalácii mnohých typov LED svietidiel.