Zariaďovanie a budovanie interiéru je často práca pre architektov a interiérových dizajnérov. Ak chceme mať priestor dokonale zladený a zariadený, často siahame práve po týchto „majstroch“ svojho fachu. Materiály, dispozícia, rozčlenenie, všetko je dôležité. Výber okien a dverí je jednou zo súčastí projektovania budovy. Vnútorné dvere rovnako ako vonkajšie. Nie je to úplne bežné, ale aj v rodinných domoch či apartmánoch sa nám možno podarí objaviť sklenené dvere. Sklenené dvere sú už ozaj moderným prvkom interiéru. Dokonale sa k modernému dizajnu hodia a vedia veľmi krásne a originálne ozvláštniť priestor. Navyše cez nich preniká svetlo, čo sa môže hodiť v častiach, ktoré sú trochu tmavšie. I keď sklo môže byť rôzneho prevedenia, nielen číre, stále má funkciu prepúšťať aspoň časť svetla.

sklenene posuvne dvere

Sklenené posuvné dvere sú veľmi praktické tam, kde sa veľmi nedá umiestniť dvere na pántoch, jednoducho kde sa nimi ušetrí veľa miesta a priestoru. Sú moderné, esteticky atraktívne a viete ich mať aj originálne, ak si vyberiete dvere so vzorom alebo potlačou, ktorú vám pripravia na mieru. Sklenené posuvné dvere môžete využiť aj na predelenie priestoru. Sklo je vďačným materiálom, ktorý sa dá pekne využívať a komponovať aj s inými materiálmi ako je napríklad nehrdzavejúca oceľ, hliník alebo dokonca aj drevo.

realzácia interiéru zo skla

Sklenené prevedenie nemusíte mať len v prípade dverí. Zo skla sa do interiéru už dnes dajú zabudovať rôzne prvky. Sklenené zábradlie na schodoch alebo na poschodí sa dá nakombinovať s už spomínanými materiálmi alebo len tak samostatne. Ukotvenie skla sa robí špeciálne, špeciálnymi úchytmi. V niektorých návrhoch siaha sklenený profil až k podlahe a sklo je tak zapustené do podlahy, čo vytvára zo zábradlia ešte elegantnejší dizajnový dojem. Sklenené dvere či zábradlie sa dajú zrealizovať nielen v interiéri, ale aj vo vonkajších prvkoch budovy. Sklo na zábradliach na balkónoch a terasách napríklad je jednou z možností.