Talent
 
Mnohí fotografi, spisovatelia či iný umelci si vytvoria vlastnú stránku, aby potencionálnym zákazníkom ukázali svoju prácu prostredníctvom online portfólia. Je to skvelý a jednoduchý spôsob, ako predajú viac svojej práce a je to aj rýchlejšia cesta “ku sláve”.

počítač.jpg
 
Podnikanie
 
Ak chcete rozbehnúť vlastné podnikanie, ale neviete, kde začať, tak prečo nie na nete? Veď teraz je už všetko online. Najdôležitejšie je vybrať správnu tému stránky, aby prilákala zákazníkov a taktiež, aby bola zaujímavá, pútavá a jasná pre potencionálnych obchodných partnerov či sponzorov.
 
Kreativita
 
Mnoho ľudí si vytvorí web o svojich hobby alebo len na vyventilovanie svojej kreativity a strávenie voľného času. Ak ste podobný prípad, vlastná webová stránka by vám mohla pomôcť vybúriť svoju kreativitu.
 
Meno
 
Dokonca aj niekto z malého mesta či dediny si môže “urobiť meno” prostredníctvom stránky na internete. Weby sú ideálne na prilákanie pozornosti divákov z celého sveta. Znie to možno bláznivo, že niekto z druhého konca sveta vás pozná, ale už je to tak.
 
Identita
 
Najlepšie na tom je, že tvorca môže slobodne vyjadriť svoju identitu spôsobom, ktorý môžu ostatní oceniť. Keď už sa do vytvorenia stránky pustíte, existuje veľa možností, aby tá vaša vynikla od zvyšku a bola úplne iná a jedinečná.

start up.jpg
 
Flexibilita
 
Ďalšia výhoda je, že si môžete vybrať, či web budeiba o jednej téme alebo ich bude viacero. Ak si zvolíte druhú možnosť, môžete získať širšie publikum. Pokiaľ ide o obsah, existuje nekonečné množstvo variácií tém, ktorým sa môžete venovať.
 
Cena
 
Nemusíte mať žiaden veľký kapitál a ani plánovať vykradnutie banky, aby ste si mohli založiť vlastný web. K dispozícii máte veľa stránok, ktoré vám umožnia rozbehnutie stránky zadarmo pod ich doménou, prípadne si môžete kúpiť vlastný názov domény či iné fukcie a ceny sú prijateľné.