Pri dostavaní nových domov či budov je treba mať na mysli aj to, že je potrebné zabezpečiť novej budove energetický certifikát. Energetický certifikát je pri kolaudácii budovy povinným dokumentom a treba ho naozaj mať. Vyjadruje to, či je budova energeticky spôsobila a zaraďuje ju do konkrétnej energetickej triedy. Podobne, ako u spotrebičov, sa tak budova dá zaradiť do rôznych energetických kategórií od A – G.

budova

Čo sa pri meraní na energetický certifikát budov https://www.certifikaciabudovy.sk/energeticky-certifikat/ skúma, resp. berie v úvahu? Jednak množstvo spotrebovanej energie potrebnej na ohrievanie vody, vykurovanie, klimatizovanie, elektrické rozvody, osvetlenie a podobne. Jednoducho energetická náročnosť budovy sa vyjadruje práve prostredníctvom energetického certifikátu. Ten si môžete nechať vystaviť špecializovanou firmou, akou je napríklad Certifikaciabudovy.sk. Čím je budova či dom energeticky menej náročný, resp. čím lepšie sa v ňom hospodári so spotrebou energie, tým bude iste aj atraktívnejším napríklad v prípade predaja alebo prenájmu nehnuteľnosti. Na udeľovanie energetického certifikátu musí byť spoločnosť, jednotlivec alebo inštitúcia spôsobilým a teda mať aj patričný certifikát spôsobilosti. Nie je určite na škodu vedieť a nechať si premerať energetickú náročnosť budovy alebo domu.

administratívna budova

V dnešnej dobe, kedy sa neustále hovorí o šetrení energie, môže byť táto informácia prínosná a môže viesť k následným krokom k zlepšeniam. Určite sa dá napríklad ešte lepšou izoláciou, zateplením, či inými krokmi, dôjsť k menšej energetickej náročnosti domu alebo budovy. Pokiaľ si teda potrebujete vybaviť dokument s názvom energetický certifikát, spoločnosť Certfikaciabudovy.sk vám s tým veľmi rada pomôže. Cenu sa rovnako dozviete pri kontaktovaní spoločnosti telefonicky a môžete hneď potom začať.