Manželské problémy sú problémy, ktoré by si mali riešiť manželia spolu a nie každý s niekým iným. Už dávno by nemalo platiť to pravidlo, že manžel sa pôjde vyspovedať zo svojich problémikov svojej mamičke, tá mu dá za pravdu a on bude utekať naspäť k manželke aj s mamičkiným názorom. Keď majú problémy vo svojom vzťahu manželia, tak si tieto problémy manželia majú aj riešiť.

Nikdy v živote by som nepripustila, aby sa do našich problémov plietol niekto iný. Veď potom bude vedieť o našich problémoch a už nikdy nebude vnímať môjho partnera v dobrom svetle, pretože si raz vypočul nejakú zlú verziu odo mňa. Pritom je to ten najlepší partner, no ja som bola nahnevaná a tak som si vytvorila svoju zlú verziu môjho muža.

Náš problém = naše riešenie, nie riešenie, ktoré navrhuje niekto úplne iný.

žena čo nevie

Nepochopím páry, ktoré pri prvých problémoch balia svoje kufre a utekajú k rodičom. Hrdosť by mi nikdy nedovolila vrátiť sa naspäť bývať k mojim rodičom. Raz už som sa od nich odsťahovala, brali to síce ťažšie, hlavne mamina, ale už viac sa tam vracať nebudem, pretože cesta naspäť nie je. Ja som si vybrala túto cestu, že sa osamostatním a ja som to chcela. V tej chvíli som to naozaj chcela a teraz nebudem utekať naspäť, pretože momentálne som si to na chvíľu rozmyslela. Príde mi to príliš unáhlené a nedospelé, aby sa dospelé deti utiekali k rodičom, keď majú viesť svoj vlastný život. Možno aj rodičia si konečne vydýchli, že už vás nemajú na krku a vy sa im potom znovu vrátite do domu. Mohli si tam už spokojne nažívať ako za mladi a užívať si svoj kvázi bezdetný život. A vy im ho takto pokazíte.

muž rozmýšľa

Nikto do vášho vzťahu nevidí. Neodžil si váš vzťah s vami a nevie, čo všetko sa za tým problémom skrýva. To viete len vy dvaja a nikto iný. Preto je nerozumné sa utiekať za riešením k niekomu inému. Ten do toho nemá, čo hovoriť, pretože riešenie musíte nájsť vy dvaja samy. Nikto by to za vás dvoch nemal riešiť. IBA VY DVAJA. A možno to ani nebude také vážne ako sa môže na prvý pohľad zdať a postačí jemné rozptýlenie v podobe tantrickej masáže. Tá padne vhod a problémy budú zažehnané.