Najjednoduchšia forma spoločnosti, ktorá môže byť vhodná na podnikanie, je s.r.o., ktorej základné imanie je 5000,-eur a spoločníkov v nej môže byť od 1 až po 50-tich. Každý z nich vkladá do firmy nejakú sumu peňazí a zároveň je povinný za záväzky spoločnosti ručiť výškou tohto nesplateného vkladu. V momente, keď je podpísaná zakladateľská listina, môže s.r.o. začať fungovať.

Všetko sa dá spracovať aj online

Mnohým z nás naskočia zimomriavky pri pomyslení na zalozenie sro množstvo administratívnych úkonov a procesov, ktoré treba urobiť pred tým, než začnete s vašim novým biznisom. Kým rozbehnete činnosť novozaloženej firmy, musíte zariadiť dôležité záležitosti, nevyhnutné pre zaregistrovanie na úradoch, a to všetko musí byť vykonané podľa zákona. No nemusíte zúfať, v súčasnosti môžete všetky spomínané zdĺhavé procesy jednoducho obísť, ak oslovíte firmu, ktorá sa zaoberá vybavovaním administratívnych úkonov za vás.

S.r.o. je spoločnosť, ktorej založenie prebieha najmenej komplikovaným spôsobom, ale byrokracii sa úplne nevyhnete. Spoločnosť, ktorá za vás prevezme vybavovanie všetkých náležitostí pri zakladaní s.r.o., si za túto činnosť vypýta sumu 290,-eur a kompletne založená bude do 48 hodín.

V cene za založenie je zahrnuté:

-vypracovaná kompletná dokumentácia z dôvodu založenia s.r.o.

-konzultácie ohľadom predmetov podnikania a podnikateľského zámeru

-vypracovaná zakladateľská listina alebo spoločenská zmluva

-podávanie všetkých návrhov (do ŽR a OR)

-neobmedzené množstvo voľných živností

-preberanie dokumentov od súdov a úradov

Dôležité dokumenty však musíte podpísať

Založenie spoločnosti je možné online na celom území Slovenska. Mnohí začínajúci podnikatelia si vyberajú túto formu podnikania kvôli jej výhodám, medzi ktoré patria:

-výška minimálneho vkladu každého spoločníka do základného imania je iba 750,-eur

-firma má jednoduchú organizačnú štruktúru a rýchle založenie

-nízka hodnota základného imania

-na rovnú 21% daň nevplývajú dosiahnuté zisky spoločnosti

-zodpovednosť spoločnosti za porušenie záväzkov je iba do výšky jej majetku