Osvetlenie pomocou LED pásov je v súčasnosti veľmi obľúbeným variantom pre zariadenie interiéru ale i exteriéru. LED žiarovky sú nie len úsporné ale ponúkajú široké množstvo využitia v praxi. Okrem toho že LED žiarovky ponúkajú dostatočne silné osvetlenie, vhodné pre každodennú činnosť, majú i dekoratívny charakter. Najčastejšie sa tento druh osvetlenia v domácnostiach využíva napríklad vstavaním do kuchynských liniek, minibarov alebo inštaláciou do kúpeľne. Úsporné použitie LED pásov privítajú i majitelia barov, reštaurácií či hotelov, ich využitím vo výťahoch, schodiskách a pod. Dekoratívnu funkciu LED pásov naplní ich použitie na nábytku, hlavne čo sa týka obývacích stien, vstavaných skríň, konferenčných stolíkov alebo len zvýraznenie a zútulnenie akéhokoľvek priestoru.

Led pás

LED produkty sú v súčasnosti vysoko žiadanými artiklami na trhu, primárne vďaka cenovej dostupnosti, úspornosti, dlhšej životnosti a jednoduchej aplikácii. Osvetlenie použitím LED pásov si môžete zbudovať vo vašej domácnosti svojpomocne a jednoducho. Stačí si vybrať taký svetelný pás, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám. Pre vedenie elektrickej energie do jednofarebného LED pásu potrebujete tzv. dvojlinku. Najdôležitejší parameter pre správny výber je jej priemer. Čím väčší priemer dvojlinkového káblu zvolíte, tým vyššie je jeho možné prúdové zaťaženie. Inak povedané, môžete ho pripojiť k dlhšiemu, či výkonnejšiemu LED pásu.

Elektrický kábel

Použitím širšieho káblu sa vyhnete riziku jeho prehrievania, či elektrického skratu alebo samotného poškodenia dvojlinky alebo svetelného pásu. Samotné LED pásy sa vyrábajú jednosmerné na 5, 12 a 24 voltov ale i striedavé na 230 voltov. Na reguláciu prúdenia elektrickej energie sú potrebné tzv. zdroje pre LED pásy, na ktorých prepojenie so samotným LED pásom je nevyhnutná dvojlinka s vodičom. V našom e-shope nájdete širokú ponuku dvojliniek a vodičov Ledprodukt s priemermi od 0,35 až po 1,50 mm2. Môžete si vybrať takú, ktorá bude najvhodnejšia pre váš projekt alebo si môžete doplniť zásobu do vášho kutilského kufríku.