K tomu, aby ste mohli vo vašom rodinnom dome či byte bývať, potrebujete mať najprv splnenú kolaudáciu, ktorou sa ohodnotí bezpečnosť a splnenie predpísaných parametrov. To, či je daná stavba vhodná na bývanie a spĺňa všetky bezpečnostné parametre je dôležité skontrolovať preto, aby neskôr náhodou neprišlo k úrazu alebo inému poškodeniu, ktoré by znemožnilo obývanie domácnosti. Veľmi dôležitou záležitosťou je napríklad kontrola schodísk a balkónov, ktorých splnenie bezpečnostných predpisov je naozaj závažné.

zábradlie nerez sklo

Najmä pri balkónoch, ktoré sú väčšinou umiestnené vo výške aj niekoľko desiatok metrov je potrebné zabezpečiť ich odolnosť, aby dokázali udržať určitú váhu a záťaž. Rovnako dôležité je taktiež použitie kvalitných a odolných bezpečnostných prvkov, ako je zábradlie na balkón. Zábradlie by malo byť kvalitné a poskytovať poriadnu oporu, ktorá udrží váhu ľudského tela a zabraňovať možnému pádu dole či prepadnutiu nejakých predmetov.

balkónová terasa

Nevhodne zvolené zábradlie, ktoré nespĺňa bezpečnostné parametre môže predstavovať riziko pre deti, domácich miláčikov, ale i pre dospelých ľudí. V posledných rokoch môžeme vidieť najmä zábradlia z nerezového materiálu, ktorý je zaujímavou voľbou, či už z estetických dôvodov, alebo tých ohľadom jeho odolnosti. Nerez je poriadne pevným kovom, ktorý udrží dostatočnú záťaž, má veľmi dobrú úroveň výdrže, čo sa týka jeho životnosti a bonusom je tiež to, že nepodlieha korózií. Nehrdzavejúce zábradlie z nerezu je tým pádom dokonalou voľbou pre exteriérové použitie vonku, kde jeho mieru bezpečnosti neovplyvní ani činnosť dažďu, mrazu, snehu alebo iného počasia. Vrátane zábradlia čisto z nerezového materiálu môžeme nájsť aj veľmi dizajnovo peknú kombináciu zábradlí zo skla a nerezu zároveň. Kombinácia týchto dvoch materiálov nie je však výhodná len z hľadiska estetického vzhľadu, ale taktiež aj z dôvodu ich jednoduchej údržby a čistenia od nečistôt.